Koolitustegevuse kvaliteedi tagamise alused

Suhtle Targalt on loodud, et läbi koolituste arendada suhtlemisoskusi erinevate spetsialistide seas, kelle töö sisuks või üheks osaks on nõustamised ja suhtlus meeskonna või klientidega. Suhtle Targalt eesmärgiks on, et edasiviivad ja toetavad suhtlused jõuaksid Eesti tervishoiusüsteemi, haridussüsteemi, organisatsioonidesse ja igaüheni, kelle töö sisuks on inimesi motiveerida ja toetada igapäevaelus või otsuste tegemisel.

Pakume koolitusi lähtudes tellija ootustest ja vajadustest. Suhtume austavalt tellija soovidesse, koolitusel osalejatesse ja kaaskoolitajatesse. Kasutame koolitusmaterjale, mis on legaalsed ja mille kasutamise kohta oleme saanud väljaõppe ning viitame nende päritolule.

Suhtle Targalt koolitajad lähtuvad oma töös täiskasvanukoolitaja seadusest  ja täiskasvanud koolitaja eetikakoodeksist. Professionaalse kvaliteedi ja enesearengu tagamiseks kuuluvad koolitajad nii Eesti sisestesse kui rahvusvahelistesse eriala ühingutesse. Suhtle Targalt koolitajad  panustavad enesearengusse ja hoiavad ennast kursis uuemate eriala arengute ja suundadega, läbivad koolitusi ning hoiavad ennast kursis erialase teaduskirjandusega. 

Koolitajad viivad läbi koolitusi lähtudes enda parimatest praktikatest ja uuematest teadmistest, annavad oma panuse koolituste ettevalmistamisesse, koolitustegevuste arendamisse, partnerlussuhete loomisesse ja hoidmisesse ning koolitusvõimaluse levitamisse sihtrühmade seas.

Koolitajate kvalifikatsioon– iga koolitaja tegevuse kvaliteet ja eneseareng on eelkõige tema enda kätes ja tema enda vastutada, kuid Suhtle Targalt teeb kõik endast oleneva, et toetada iga koolitaja arengut ning tagada kõrgetasemelised koolitused. Suhtle Targalt koolitajad on oma valdkonna hinnatud eksperdid ja eestvedajad. Kõigil koolitajatel on nii kõrghariduse diplom(id) kui koolitaja pädevust tõendav tunnistus. 

Supervisioonid – kuuludes Eesti motiveeriva intervjueerimise ja treeningu assotsatsiooni (EMITA), on koolitajatel võimalus kord aastas salvestada praktikuna üks oma nõustamisseanss ning lasta see kodeerida rahvusvaheliste standardite järgi ning saada põhjalik struktureeritud tagasiside. Kirjalikule osale järgneb supervisioon, kus lisaks tagasisidele on koolitajal võimalus erinevaid oskusi koos superviisoriga harjutada ning arengut toetavaid eesmärke seada.

Kovisioonid – suur osa koolitusi viiakse läbi kahe koolitaja poolt, mis annab võimaluse pärast iga koolitust analüüsida lisaks iseendale ka koos koolitamise kogemust. Antakse üksteisele tagasisidet, grupiprotsesse, leitakse suuremaid õnnestumised ja õppimiskohad ning pannakse paika ka isiklikud arenguülesanded järgnevaks koolituseks.

Tagasiside kogumine – peale igat koolitust kogume osalejatelt ja koolituse tellijalt tagasisidet, millest lähtuvalt tehakse vajadusel koolitustegevuses või koolitaja töös korrektuure.

Kinnitatud 24.04.2024

Betty-Maria Märk

Suhtle Targalt asutaja